Brukernes vurderinger
Om vurderingeneSiste vurderinger av behandlere ved Krambua Legesenter DA
Dyktig og forståelsesfull lege
Lege: Stian Langeland Wesnes SkrevetByttet til Stian etter at jeg flyttet og pga. litt misnøye med tidligere lege. Her får man kjapt time ved behov og Stian er en dyktig lege som lytter og kilden til problemet som må behandles og ikke vare symptomene.
Presis
Lege: Stian Langeland Wesnes SkrevetFørst av alt: Veldig enkelt å bestille time på nett. Kommer veldig raskt til.
I tillegg er det så og si aldri ventetid. Kommer inn til avtalt tid. Har til og med opplevd å bli ropt opp noen minutter før avtalt tid.
Stian framstår som en lege som er interessert, og som "ser" deg som pasient.
Veldig flink!
Lege: Anja Sandnes Fosse SkrevetEn fastlege som lytter, er empatisk, gjør noe (henviser videre osv.) og tar seg tid. Like henne veldig godt!
Ikke fornøyd
Lege: Anja Sandnes Fosse SkrevetFor det første har hun dårlig tid, hun vil heller ha deg inn 3 minutter ofte, enn 10-15 minutter sjeldent, men tenker ikke på at dette er dyrt og ikke alle har mulighet å dra til legen en gang i uken.
Lite løsningsorientert, og veldig pesimistisk(lat).
Hvis du kommer med forslag til løsninger, avslår hun de raskt. Hun vil gjøre minst mulig arbeid og vil helst slippe å hendvise deg, da dette er "stress".
Opplevede henne som krass og usympatisk.
Gikk til legen med håp om å få hjelp, gikk alltid derfra skuffet og trist over å ikke ha fått hjelp.
Selve legekontoret har laget en ordning slik at du liksom skal få time samme dag(IKKE LOV Å BESTILLE FREM I TID) MEN det er kun hvis du sender sms dagen før(fra kl.16) gjennom en app(helserespons.) Det koster penger å motta svar, du mottar minst to sms.) Dagen etterpå får du sms hvor det står om du i det hele tatt har fått time, og hvis du har fått time har de bare gitt deg en tid.(selv om du ber om å få time f.eks kl 12, er det sjeldent de kan gi deg det du trenger.)
Som da ofte resulterer i at du ikke kan likevel. Da må du gjøre alt på nytt igjen hvis du i det hele tatt har mulighet til dette styret da...
God fastlege
Lege: Tove Ellen Forthun SkrevetJeg har hatt Forthun som fastlege i mange år og er godt fornøyd. Hun kommuniserer godt, gjør gode vurderinger og tar seg tid.
Les alle vurderingene
Les alle publiserte brukervurderinger på Legelisten.no.
Dette er en Pluss-tjeneste. Kjøp gir full Pluss-tilgang.