Iris Marianne Auel

Allmennlegespesialist og fastlege
Kvinne, 55 år

Spesialisering

Allmennmedisin

Godkjenning

Autorisasjon (2000)

Ledige plasser

0 av 800
Motta varsel hvis denne legen får ledig plass

Venteliste

5 personer

Sist ledig plass

Se når legen sist åpnet sin liste for nye pasienter utenom ventelisten

Advarsler

Sjekk eventuelle reaksjoner fra Helsetilsynet

Vurderings­varsel

Bli varslet når nye vurderinger blir publisert

Praksis

Iris Marianne Auel er en av 19 fastleger i Kongsvinger

Brukernes vurderinger

Om vurderingene
Samlet vurdering
(26)
26 vurderinger
Tilgjengelighet
(19)
19 vurderinger
Tillit og kommunikasjon
(18)
18 vurderinger
Service
(16)
16 vurderinger

Siste vurderinger av Iris Marianne Auel

Dyktig og ærlig!

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Jeg opplever Iris som dyktig, og ikke minst imøtekommende ovenfor hva jeg som pasient har å si rundt egen tilstand. Som lege synes jeg hun skaper en trygg atmosfære, og ikke minst - hun later ikke som hun kan verken mer eller mindre som allmennpraktiserende lege. Etter å ha vært hos mer enn to håndfuller fagpersonell som alle er skråsikre i sin sak, så er hun ærlig og skriver henvisninger til spesialister slik at jeg kan få bukt med mine problemer. Ja, hun prater mye, ja hun kan oppleves som noe distrè - men jeg synes hennes måte å snakke om seg og sitt på er en måte å normalisere ulike situasjoner, og ikke minst så synes jeg personlig det viser tegn på medmenneskelighet.

"Jeg skjønner du sliter, men jeg har selv opplevd noe av det samme/har erfaring med dette gjennom andre - det går bra/det kan løses slik og sånn". Jeg synes ho har en fin måte å være menneske OG lege i det som kan være vanskelig.

Mannen hennes derimot burde vurdere et annet yrke hvor det ikke er snakk om menneskelig relasjoner. Han blander seg i ting han ikke skal blande seg i. Han er ikke min fastlege, og skal derfor ta alle henvendelser fra meg til Iris når jeg ber om dette, uten å stille masse spørsmål.

Anbefales ikke!

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Første møte med denne fastlegen var helt vanvittig merkelig. Hadde time hos henne kl 1330. Ventet over en time, da pasienten før oss var ferdig - gikk legen!! Hun ble observert kjørende bort fra legesenteret. Ingen info til ventende pasienter. All tillit til denne legen er brutt.

Flink og engasjert lege, men...

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Har lest de andre vurderingene. Kan være enig i at begge leger har en noe "uortodoks" stil og form til leger å være, og derfor kan være lett å misforstå. Jeg oppfatter begge som dyktige i faget, og at de bryr seg om og ser pasienten. Iris er min fastlege, og jeg er fornøyd med henne. Men hun har åpenbart altfor mange pasienter! Det tar uker og sågar måneder å få time, noe som vanskelig kan aksepteres hos en fastlege.

Anbefales ikke

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Kom til henne med alvorlig depresjon, ble ledd av og ikke tatt seriøst. Hun spurte om jeg var deprimert fordi jeg var tjukk og derfor ikke fikk meg kjæreste, så fortsatte hun å tøyse og fjolle mens jeg satt der og gråt og var veldig fortvilet.

Har derimot positive erfaringer med helsesekretæren. Hun er flink, hyggelig og omsorgsfull.

Håpløs

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Bare ler og fjaser. Prater mest om sine egne problemer. Krangler åpentlyst med sin mann som er lege på samme kontor. anbefales ikke

Vis flere...