Helga Mathilde Nylenna Kollerøs
Kvinne, 43 år
Spesialisering
Godkjenning
Ledige plasser
Motta varsel hvis denne legen får ledig plass
Kan egentlig bare si meg enig i det forrige anmelder sa. Opplever ikke å bli tatt seriøst og at man blir jagd ut av døra før man rekker å komme inn siden hun altid har dårlig tid. Det var mye bedre før. Så trenger man langtids oppfølging/hyppige besøk hos fastlege anbefaler jeg ikke å bytte til denne fastlegen.
Før var hun flink og nøye. Nå er hun kraftig overarbeidet, slurver og tar ikke pasienten seriøst. På toppen av det hele er hun sur og spydig. Fikk beskjed om at det bare var å bytte fastlege av hun, det er nå gjort. Følger ikke opp når annet helsepersonale ber om at hun sender henvisning videre, følger ikke opp henvisninger og er sur/grinete hver time. Ser stadig på klokka selv om hun alltid er forsinket selv. At beskjeder som legges igjen ikke kommer fram til henne hjelper ikke. Frarådes sterkt hvis du trenger oppfølging og hjelp.
Empatisk og kunnskapsrik, lyttende, effektiv og finner løsninger, også de rent praktiske. Bra at hun tar kontakt både pr telefon og PC utenom åpningstiden. Sparer mye tid. Følges godt opp med forståelse for min situasjon. Hun har et behagelig vesen, slik at man liker henne. Føler meg trygg og spesielt godt ivaretatt.
Dessuten tar hun videreutdanning, og vikarene har jeg bare godt å si om.
Opplever lite oppfølging, dårlig tilbakemelding etter henvisninger etc. Jeg blir usikker på hvem skal gjøre hva. Kan skyldes dårlig kjemi, noe jeg prøver å rette på.
Oppsummert har jeg inntrykk av en lite empatisk lege som har for mange aktiviteter utenom fastlege-tjenesten. I halvparten av mine legebesøk møter jeg en vikar som i de fleste tilfellene er en turnuskandidat. Da blir det lite kontinuitet i samarbeidet lege/pasient (kunde).
Veldig fornøyd med Helge. Sikrer pasienten hennes om riktig behandling. Hun er veldig flink å sørge for at jeg kommer raskest med behandlingen som hun anbefaler. Føler at hun tar være på meg og viser omsorg.
Vis flere...