Øyvind Aa
Mann, 49 år
Spesialisering
Godkjenning
Ledige plasser
Motta varsel hvis denne legen får ledig plass
Synes Ole Henning var en veldig hyggelig lege, han tok seg tid og var veldig rolig og forståelsesfull. Ser han har fått mange negative tilbakemeldinger her, men folk må tenke på at han akkurat har tatt over hele listen til Aa og derfor kan man ikke forvente at Ole Henning kan hele sykehistorikken din. Man må gi vedkommende en sjanse til å komme litt inn i fastlegerollen og bli kjent med pasientene. Jeg er uansett fornøyd og har fått den oppfølgingen jeg trengte, han ringte til og med for å informere meg om noen avvik på blodprøvene mine som ikke var av alvorlig karakter. Jeg kommer til å fortsette hos denne legen, og synes han var flink og hyggelig.
Kom til Ole Henning da min vanlige lege ikke var tilgjengelig den dag. Kjenner overhodet ikke igjen ham i de andre bekrivelser. Han lyttet fint til mitt problem og foreslo en behandling (som viste seg å klare mine plager ganske fortreffelig). Ingen klager på ham overhodet. Men da hadde jeg selvfølgelig et konkret problem, som jeg ønsket (og fikk) god hjelp til. De andre svært misnøyde personer, virker som om de hat satt dr Aa så høyt på en pedestal at de vil finne sankt Frans av Assisi en skuffelse, spesielt da det virker som om noen av dem er misnøyde med at de ikke i løpet av en vanlig konsultasjon kunne få lov å utbrede hele den livs- og sykehistorie som dr Aa kanskje har fått over mange måneder og år. Intet under at den stakkels mann da virket stresset og måtte be dem ta en pause å trekke været en gang i mellom. Jeg forlot i alle fall timen med en god magefølelse, følte meg godt ivaretatt, og hadde god effekt av den foreslåtte behandlingen.
Som mange andre her har skrevet, så er Øyvind tilstede, grundig og medmenneskelig. Mitt første møte med han var på mitt laveste, og jeg ble møtt med forståelse og respekt. Han er utvilsomt en dyktig fastlege, og har dessverre nå fått en svært dårlig vikar/ etterfølger.
Denne vurderingen er til Øyvind Aa, og ikke til vikaren.
Instæmmer helt i andra inlægg som gjorts hær; Øyvind ær mænsklig och en super lækare. Hade jag givit betyg på Øyvind hade det blivit 5/5!
Ole Henning saknar helt empati och førmåga att lyssna och dærmed førstå sina patienter.
Betyget jag ger nu ær alltså till Ole Henning.
Blottet for relasjonelle ferdigheter, skulle ha "ekstra betalt" for å skrive en kjapp sykemelding, og kom med "råd", uoppfordret, om at jeg ikke burde følge anbefalingene til spesialist ved sykehus. Veldig ubehagelig opplevelse.
Håper alt er i orden med Øyvind Aa, og at han kommer tilbake i november. Neppe et problem å søke seg tilbake når den tid kommer, ettersom Ole Henning ser ut til å tømme pasientlisten kjapt og effektivt.
Vis flere...