Tilsvar til vurdering
Oppleves Arrogant og uintressert i pasientene.
Da min tidligere fantastiske fastlege skulle korte ned pasientlisten sin ble jeg uheldigvis trukket ut til å bytte fastlege av Helfo sin datamaskin.
Jeg ville være på det legesenteret jeg har hatt i mange år, og valgte en ny fastlege på samme legesenter.De jeg møtte opp til legetime, ble jeg kalt inn til den nye unge legen, og jeg fikk spørsmål hvorfor jeg kom her, og ikke gikk til annet legesenter i nærheten??
Og jeg opplever at jeg nesten må unnskylde meg for at jeg har kommer til denne legen.
Jeg blir også informert om at han ikke har satt seg inn i min situasjon og at jeg har å fortelle. Jeg forklarer om min helsesituasjon, og samt ber legen om attestere noe. Jeg får beskjed om at dette er noe han får gjøre på førstkommende mandag , da har denne aminstrasjontid. Jeg spør om det er greit å hente det på tirsdagen, og får til svar : «Ja, hvis det er ferdig da»
Min opplevelse at legen ikke er genuint interresssert i meg og min situasjon, samt en arrogant og uempatisk væremåte.