Tilsvar til vurdering
Trygg, kunnskapsrik og dyktig i faget
Om du er svimmel kan jeg varmt anbefale å ta turen til Anna Lejerstedt.
Jeg er selv et langvarig pg komplisert tilfelle - og for meg er nok ikke krystallsyke eneste forklaring. Så dermed har ikke jeg enda blitt frisk av kun manøvre.
Når jeg kom til Anna var jeg så dårlig at det var ubeskrivelig, og det var vedvarende. Hver minste bevegelse var grusom, og jeg kunne ikke gå selv.
Anna og Karl Nordfalk var de første som bare «aksepterte» symptomene og trodde på meg. Det var en enorm lettelse bare å bli sett, og lyttet til med forståelsen om at symptomtrykket var reellt og ikke ble puttet i «psykisk» kategorien.
Anna har en genuin måte å lese funksjonsnivå på - hva hun tror en tåler i behandlingen.
I tillegg introduserte hun nye manøvre skånsomt - for å vurdere om man tålte det greit. Slik klarte vi å gå fra å tåle sakte vending forsiktig en gang til over tid å tåle ganske hardfør behandling med flere repetisjoner.
Denne måten å lese pasienten på er kjempeviktig når man er komplisert/veldig dårlig eller trenger endel behandlinger.Hun har alltid tips og triks for følgeplagene mange svimle har (søvn, lys og lyd, kvalme osv), og tilrettelegger for alt som går.
Anna har også en veldig beroligende effekt - og godt humør og humor for pasienter som legger opp til det selv.
Mitt inntrykk etter å ha vært hos MANGE spesialister er at Anna L kanskje er en av de mest interesserte også på det tverrfaglige (migrene, hormoner, andre faktorer+++). I tillegg har hun veldig godt lag med barn for de som trenger en «barnevennlig» svimmelhetsterapeut.
Så jeg anbefaler henne varmt til alle som plages av episodisk eller kronisk av svimmelhet - både barn og voksne.