Tilsvar til vurdering

En god reservelege

Jeg har ikke vært hos Latif så mange gangene, da det er den andre legen ved samme legekontor som er min primærlege. Men det har hendt at min primærlege ikke har vært tilgjengelig, og at jeg da har vært hos Latif. Jeg oppfatter ham som svært høflig, nesten i overkant ;-) Han tiltaler pasientene sine konskevent ved etternavn, noe som for meg personlig skaper litt avstand, men som jeg tror han mener som en høflig gest.

De få gangene jeg har vært hos ham, har han lyttet til meg og vært hyggelig og imøtekommende. Har fått den hjelpen jeg trenger. Han nevner gjerne sin egen familie, men igjen oppfatter jeg dette som et forsøk på å være personlig, og ikke som at han ikke bryr seg om meg som pasient.

Han er nok kanskje litt mer "effektiv" av seg, og har ikke den samme varme tilstedeværelsen som min primærlege, men jeg er ikke i tvil om at han kan faget sitt til fingerspissene, og dermed er en god lege.