Tilsvar til vurdering

Ble "glemt" som ung og sårbar pasient

For noen måneder siden var jeg innom Rigmor Myran for første gang etter å ha blitt automatisk overflyttet til henne fra min gamle fastlege. Førsteinntrykket var greit, og jeg følte jeg ble tatt på alvor. Jeg la åpent ut om mine plager. Hadde på dette tidspunktet isolert meg totalt fra resten av samfunnet, var suicidal og hadde misbrukt en god del hasj. Ble henvist til DPS. Opplevde Myran på dette tidspunktet som konstruktiv og motiverende.

Jeg klarte etterhvert å komme meg ut av både misbruket og vant over den sosiale angsten. Men da jeg byttet jobb kom angsten tilbake i dobbel forstand. Jeg hadde på dette tidspunktet avsluttet behandling hos DPS, og bestilte derfor en ny legetime.

Når jeg ankom kontoret opplevde jeg at Myran ikke kjente meg igjen. Dette tok på, hadde ikke en suicidal 19-åring gjort mer inntrykk? Jeg fikk utskrevet antideppresiva, uten noen oppfølging. Fikk bare beskjed om å øke dosen selv etter 14 dager om virkningen uteble.

Etter dette bestemte jeg meg for å bytte fastlege.