Tilsvar til vurdering
Ubehagelig opplevelse
Jeg ble henvist til Dr Høgdahl via fastlegen min på grunn av mye smerter i underlivet.
Jeg oppfattet henne som veldig nedlatende helt fra begynnelsen. Uansett hva jeg la frem av problemer og smerter så avviste hun det. Det var lite gehør for mine synspunkter og jeg oppfattet henne som veldig arrogant. Det var en dårlig start på timen, som igjen gjorde at den gynekologiske undersøkelsen var en ubehagelig opplevelse. Uansett hva som kom frem så snakket hun til meg som om jeg innbilte meg smertene.
Jeg tror hun kan vinne mye på å være mer åpen og imøtekommende. Da undersøkelsen var ferdig ville jeg bare fortest mulig ut av kontoret, og har aldri dratt tilbake.
Det skal sies at fastlegen mente hun var dyktig og jeg antar andre pasienter har hatt positive oppevelser med henne, og jeg er åpen for at hun kan ha hatt en dårlig dag. Jeg byttet gynekolog og har siden fått god hjelp.
(For ordens skyld, det er et par år siden dette skjedde)