Brukernes vurderinger
Om vurderingeneSiste vurderinger av behandlere ved Majorstuen Legesenter
Svært god lege
Lege: Bengt Anders Wedén SkrevetBengt er en svært god lege som lytter effektivt og er oppriktig velmenende i sin behandling av meg som pasient. Jeg føler meg svært godt ivaretatt.
Lite hjelp å få, vanskelig å få tak i
Lege: Bengt Anders Wedén SkrevetLegekontoret er ofte stengt. Tlf er ofte ubemannet. De stenger mulighet for kommunikasjon på Helse-Norge.
Veldig fornøyd
Lege: Henrik Bjørdal Evjen SkrevetEn flink og hyggelig lege som tar pasientene sine på alvor - både jeg og barnet mitt føler seg godt ivaretatt.
Han er rask på å både svare på Helsenorge, følge opp prøvene og henvise til spesialistene - noe som man setter stor pris på som pasient.
Gjør ikke jobben sin!
Lege: Bengt Anders Wedén SkrevetMin samboer var hos Bengt og hun fortalte hvor hun ønsket å føde. Legen (Bengt) bekreftet og skulle fikse dette! Han gjorde ikke det han skulle og min samboer fikk feil føderplass.
I kontakt med sekretær får min samboer beskjed om at de ikke har kapasitet til å rette opp feilen de har gjort og at hun får prøve å fikse det selv.
Dårlig behandling og oppfølging av egen pasient knyttet til egen feil.
kansellerte timen min uten å informere meg
Lege: Henrik Bjørdal Evjen SkrevetJeg byttet fastlege midt i et løp hvor jeg skulle undersøke en håndskade som det tok alt for lang tid før jeg fikk sjekket opp. Uheldig timing fordi jeg også hadde bodd et annet sted i en periode, og byttet skjedde automatisk siden jeg hadde stått på venteliste for å bytte til en annen lege.
Jeg hadde bestilt en time hos Henrik før fastlegebyttet skjedde, men siden jeg i mellomtiden hadde byttet fastlege, hadde Henrik da bestemt seg for å avlyse timen min uten å melde ifra til meg. Jeg møtte opp på legekontoret som avtalt, og også slik det stod oppført på Helsenorge. jeg satt lenge og ventet, og Henrik ropte inn flere pasienter. Etter å ha sisttet der en halvtime spør jeg henrik når det er min tur. Og først DA informerer han meg om at timen min er avlyst, til tross for at han har sett meg sitte der i en halvtime og han har kalt in 3 pasienter.
Jeg ble mildt sagt sjokkert over dette, og det medførte også at oppfølging av håndskaden da ble utsatt ytterligere. Jeg trodde at når man har en time oppført i Helsenorge, så skal legen gi deg behandling.
Jeg ble i etterkant informert om at det var skjedd en glipp, men jeg synes fortsatt ikke dette var en holdbar praksis/behandling av pasient.
Les alle vurderingene
Les alle publiserte brukervurderinger på Legelisten.no.
Dette er en Pluss-tjeneste. Kjøp gir full Pluss-tilgang.