Brukernes vurderinger
Om vurderingeneSiste vurderinger av behandlere ved Bjørnsletta Legesenter
Empatisk, lyttende og dyktig faglig
Lege: Jan Olav Sørdal SkrevetJeg har hatt Dr Sørdal som fastlege nå i noen år, både for meg selv og barnet mitt. Er meget fornøyd med ham, han er lett å snakke med, han er empatisk og lyttende. Han er god til å finne ut av ting og til å henvise når det trengs. Har fått mannen min også til å bytte til ham, og han er kjempefornøyd! Han syns dr Sørdal er grundig og dyktig og lett å prate med.
Utrolig tilgjengelig og serviceinnstilt
Lege: Diako Hamedi SkrevetDiako og Bjørnsletta Legesenter svarer alltid raskt via henvendelser og tar alle bekymringer seriøst.
Diako stille gode diagnoser og henviser raskt til spesialist.
Super lege, men ikke like god på henvisninger
Lege: Jan Olav Sørdal SkrevetHar vært min fastlege i flere år. Er 100 % overbevist om hans faglige integritet, og føler meg alltid vel ivaretatt, bortsett fra det som har med henvisninger å gjøre. Virker som det havner et stykke ned i bunken, og kjedelig å måtte purre på noe du stolte på var gjort for langt tilbake. Akkurat det trekker ned selv om det ikke har gått utover liv og helse direkte. Beklager, men her er det et stort forbedringspotensiale.
Empatisk og kunnskapsrik
Lege: Diako Hamedi SkrevetDiako fulgte meg opp gjennom en vanskelig tid. Han var rask med å henvise videre og tok plagene og utfordringene mine seriøst. Jeg har alltid følt meg godt ivaretatt når jeg har vært inne på konsultasjon.
Svak oppfølging og litt lite omtenksom
Lege: Jan Olav Sørdal SkrevetEtter å ha hatt en meget bra fastlege på Bjørnsletta helsesenter i mer enn 25 år for hele familien ble vi tildelt Jan Olav Sørdal da den forrige gikk av med pensjon. Vi er heldigvis en "frisk" familie som ikke har så stort behov for legehjelp. Nå har vi imidlertid en situasjon som gjør at flere av oss hadde behov for legetime. Samtalene var greie med unntak av at han uoppfordret fortalte at hans egen mor hadde dødd av den sykdommen vi var i dialog om. Det var ikke hva vi trengte å høre. I ettertid har vi ikke hørt noe fra ham om de prøvene som ble tatt av oss alle.
Derimot har vi fått brev fra sykehuset hvor de skriver at han ikke hadde gjort nødvendig henvisning til dem, og at han hadde gitt svært mangelfull informasjon til dem . Dette betyr som sykehuset skriver til oss: "Hadde vi fått den informasjonen, ville dere fått time raskere". Videre påpeker sykehuset at fastlegen burde ha informert oss om at han først på henvendelse fra sykehuset skrev ut en henvisning. Det har han fortsatt ikke gjort.
Vi har nå stillt oss i kø for å bytte fastlege.
Les alle vurderingene
Les alle publiserte brukervurderinger på Legelisten.no.
Dette er en Pluss-tjeneste. Kjøp gir full Pluss-tilgang.