Brukernes vurderinger
Om vurderingeneSiste vurderinger av behandlere ved Persaunet Legesenter
Bedrevitende og autoritær utenfor sitt fagfelt
Lege: Michael Ulvan SkrevetUlvan har vært min fastlege i mange år, og jeg har i all hovedsak oppfattet ham som god. I de siste par årene har jeg derimot vært flere ganger hos ham pga en vedvarende tilstand, men medisinsk utydelig (men likevel;) diagnose. Jeg har dermed hatt behov for fastlegen i dialogen med NAV. Dette har etter min opplevelse ført til at Ulvan blir lei, mister interessen og oppleves å ønske å slippe å forholde seg til min sak, og opptrer autoritært og bedrevitende overfor meg om saker utenfor hans medisinske ekspertise og autoritet. Det er som om han selv tar rollen som min rådgiver eller advokat. Etter ha ha fått beskjed om at hvis jeg "ikke evner å følge hans råd", og andre lignende "beskjeder" så burde jeg bytte fastlege - ja så gjør jeg nettopp det.
Kjempeflink og profesjonell
Lege: Egil Storrusten SkrevetJeg hadde Egil Storrusten kun som fastlege i ca et halvår da jeg studerte i Trondheim, men jeg er så utrolig glad for at det er han jeg havnet hos. Hadde hatt det vanskelig i lang tid da jeg endelig turte å komme meg til legen for å prøve å ta tak i problemene. Jeg følte meg tatt på alvor, nøye fulgt opp og fikk henvisning til psykolog utrolig raskt. Jeg har veldig legeangst og gråter konstant når jeg er hos legen, men han virket ikke brydd i det hele tatt og bare ventet til jeg klarte å få sagt det jeg ville si. I tillegg stilte han spørsmål og virket veldig grundig. Virket som at han har veldig mye å gjøre, men jeg følte alltid at han tok seg tid til å sette opp jevnlige timer kun for å følge meg opp til jeg fikk komme til psykolog.
Beste legen jeg har hatt!
Lege: Hanna Moum SkrevetUtrolig dyktig som er flink til å lytte på pasienten. Veldig lett å kommunisere med og føler man blir tatt på alvor.
Positiv og engasjert fastlege
Lege: Michael Ulvan SkrevetJeg stiller spørsmål med hans oppfølgning av pasienter etter henvisning til røntgen, fysio og andre spesialisttjenester utenfor legesenteret,
Utrolig lite flink lege...
Lege: Egil Storrusten SkrevetDenne legen har det alltid utrolig travelt (løper nesten i gangen), og det eneste det handler om inne på kontoret er å få deg ut igjen så fort som mulig.
Har aldri møtt en lege med så lite engasjement og interesse for faget sitt. Det finnes leger som ikke er så empatiske, men som faglig er veldig flinke. Her skorter det dessverre på begge deler. Jeg oppgatter denne legen som arrogant og lite epatisk.
Velg noen andre. Ingen fortjener slik behandling når de er syke og må til legen.
Les alle vurderingene
Les alle publiserte brukervurderinger på Legelisten.no.
Dette er en Pluss-tjeneste. Kjøp gir full Pluss-tilgang.