Rebekka Johnsen Wangensteen
Kvinne, 53 år
Spesialisering
- Allmennmedisin
- Barne- og ungdomspsykiatri
Godkjenning
Ledige plasser
Motta varsel hvis denne legen får ledig plass
Har vært ved dette legekontoret tre ganger og det var dessverre nok. Av de tre gangene har jeg bare ved en anledning fått time hos min egen fastlege!!
Rebekka virker å ha alltid dårlig tid og har en nedlatende holdning. Jeg har strengt talt hatt bedre opplevelser med de to andre legene jeg har vært hos.
Men det som virkelig trekker ned er det øvrige personalet. Ved forrige besøk fikk jeg null informasjon om jeg skulle vente på resultat, ta blodprøve eller om jeg kunne gå. Følte meg utrolig dum når jeg stod der forvirret og lurte på hva jeg egentlig skulle gjøre. Jeg stilte spørsmål om jeg skulle ta blodprøve og om når resultatet ev. ville komme inn. Jeg ble møtt med utrolig kortfattede svar, sukk og fikk en generell følelse av at de bare var irritert på meg. Jeg følte meg som plage de ville bli kvitt fortest mulig.
Jeg er glad jeg nå skal bytte lege! Jeg håper jeg aldri trenger å sette føttene mine der igjen.
Det første problemet er at damen i resepsjonen er utrolig uhøflig og uvennlig. Når du så kommer inn begynner legen nesten umiddelbart å snakke om hvor dårlig tid hun har. Jeg synes hun er meget ubehagelig og nedlatende, og gruer meg til hvert besøk. Hun er min sønns fastlege.
Min mor som er 79 år har i praksis ikke vært hos lege før hun begynte hos Dr Wangesteen. Min mor blir alltid møtt på beste måte, både av legen og av personalet ellers. Hun føler seg godt i varetatt på alle måter, får alltid time når hun trenger og følges opp på beste måte, også når Rebekka har hatt ferie. Jeg har vært med ved flere konsultasjoner, og kan bekrefte det gode inntrykket.
Jeg er blitt fulgt opp på en enestående måte, og hun har kjempet som en løve for meg.
Men hun er ikke den legen som først bruker reseptblokken, hun skriver IKKE ut tunge medisiner som første løsning. Er her muligens litt vel skeptisk.
Dette er en lege som desverre ikke tar seg tid til å lytte, hun avbryter og tar ikke pasienten seriøst. Hver gang jeg har vært inne hos henne, så har hun nærmest jaget meg ut før jeg har kommet inn. Tidsbruk er under 5 minutter. Man skal helst ikke snakke om flere ting som er forståelig, men å ikke kunne få snakke ut fult og helt om en sak er uproft. Man betaler trossalt for å komme inn å snakke om det den "ene" saken dreier seg om! Hun spør ikke spørsmål, eller noe særlig om tidligere historikk iforhold til sykdom. Vurderer kjapt og ikke nøye. Desverre meget misfornøyd med denne legen og er på randen til å bytte lege.
Vis flere...