Benjamin Noddeland

Allmennlegespesialist og fastlege
Mann, 58 år

Spesialisering

Allmennmedisin

Godkjenning

Autorisasjon (2002)

Ledige plasser

0 av 2100
Motta varsel hvis denne legen får ledig plass

Venteliste

26 personer

Sist ledig plass

Se når legen sist åpnet sin liste for nye pasienter utenom ventelisten

Advarsler

Sjekk eventuelle reaksjoner fra Helsetilsynet

Vurderings­varsel

Bli varslet når nye vurderinger blir publisert

Praksis

Benjamin Noddeland er en av 85 fastleger i Asker

Brukernes vurderinger

Om vurderingene
Samlet vurdering
(83)
83 vurderinger
Tilgjengelighet
(66)
66 vurderinger
Tillit og kommunikasjon
(67)
67 vurderinger
Service
(59)
59 vurderinger

Siste vurderinger av Benjamin Noddeland

Lite tillitsvekkende

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Jeg fikk ham automatisk tildelt som ny fastlege fordi min gamle lege flyttet.

Han stilte spørsmålstegn både ved diagnoser min tidligere lege hadde stilt og diagnoser fra spesialister jeg har vært henvist til. Var i utgangspunktet mistroisk til meg som pasient - jeg fikk ingen tillit til ham.

Jeg måtte som pasient også forklare han hva to av medisinene på medisinlisten min var og han måtte slå opp en tredje. Noe jeg ikke synes var særlig tillitsvekende når han samtidig stillte spørsmålstegn ved andre legers diagnoser selv om han tydeligvis ikke kjente medisinene.

Måten han møtte meg på fikk meg til å føle at jeg var lite verdt.

Den verste legen noensine!

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Både jeg og min mor hadde han som fastlege. Gudskjelov vi byttet! Han er overhodet IKKE interessert i pasienter, alltid forsinket, driver med sine private ting mens pasienter venter på kontoret hans. Han var grei til å begynne med, men så fikk han så mange pasienter at det ble som samlebånd - inn og ut på 5 min. Anbefales ikke. Hold dere langt unna!

Takk til Noddeland for konsultasjon på legevakt

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Jeg kom med min datter til Legevakt hos dr Noddeland, med halvsidig ansiktslammelse og det som nå er bekreftet som nevroborreliose. Han tok min datter og min bekymring på alvor, og viderehenviste til barnepoliklinikken påfølgende dag, slik at hun raskt ble utredet og kom i gang med i.v. antibiotikabehandling. Vi opplevde oss godt ivaretatt.

Beste legen

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Benjamin er den beste legen man kan ønske seg. Han har vært vår fastlege i flere år og vi har alltid vært fornøyde. Vi får alltid time på dagen selvom det ikke er noe alvorlig, han er raskere enn legevakta også. Han har flere ganger ringt opp på kvelden når han vil høre hvordan det går med meg når jeg har vært syk. Viser utrolig omsorg, hyggelig, tålmodig og forstående. Stort pluss for svært hyggelige sekretærer også!

oppsummering med tre enkelte punkter. .

Skrevet
Samlet vurdering
Tilgjengelighet
Tillit og kommunikasjon
Service

Først og fremst Jeg er en person i 20 årene, jeg er ikke ute etter sykemeldinger eller spesielle sterke medisiner.. Men er veldig avhenget av oppfølgning av legen,, Pga migrene og muskel problemer.. Jeg har hatt en fast lege før benjamin og en etter som har kontoret midt i senteret. Jeg kan oppsummere innsatsen hans me tre punkter .. -1.Vennlig med et veldig profesjonelt måte: Noen ganger tenker meg at de fleste norske legene har skulket Bioethics timen, som er veldig viktig fag på lege utdanningen, , uten dette kunnskapen pasienter er ikke villig å åpne seg for legen. Eks. Jeg bestilt time, men følte meg ikke helt for å fortelle legen om jeg kunne ta en klamidia test. 2.Raskt time: jeg har opplevd mange ganger at jag har fått time raskere enn lege vakta,, feks. Fått beskjed til å komme ned med engang om jeg vil.. Uten å vare noe veldig alvorlig. Vet ikke hvordan ser ut nåvarende fast legen selvom har hatt han i et år,, men jeg fårr alltid sendt videre til noen andre leger eller turnus legen,,, 3.Dyktig og er ikke red for si ifra om problemet og behandle problemet: man føler seg ikke å ha blirt lurt fordi betalt et per hundre kroner for å se legen men blir sendt ut av kontoret med paracet eller ibux.. Han er en av de som behandler så godt han kan og videre sender til spesialisten. Takk for alle behandlingene jeg har fått av deg og prøver bytte tilbake til deg etter flytter tilbake til sfj.
Han er beste forslaget mitt for alle som trenger ny fast lege.. ;)

Vis flere...