Erik Sole Haugsbø
Mann, 42 år
Spesialisering
Godkjenning
Ledige plasser
Motta varsel hvis denne legen får ledig plass
Jeg og min mann, samt min datter har hatt Erik som fastlege i 5-6 år. Erik er en trygg og god lege, han tar seg alltid god tid, og er veldig dyktig i faget sitt. Jeg er selv tannlege, og kan på det varmeste anbefale Erik.
Han lytter, stiller de riktige spørsmålene og spør gjerne hvordan det ellers går- han tenker også på den psykiske helsen, så vel som den fysiske. Jeg opplever også at han er veldig presis i svarene sine når man trenger en trygg lege- feks. om man er litt hypokonder. Veldig god til å berolige, samtidig som man føler at man blir tatt på alvor.
Han svarer raskt på e-konsultasjoner, og følger alltid opp blodprøvesvar.
Erik Sole Haugsbø må være blant Norges ypperste allmennlegespesialister og fastleger.
Selv var jeg så heldig å treffe på ham for flere år siden, da han tilfeldigvis var vikar for min forrige fastlege. Da jeg dro sa jeg til legesenterets legesekretær at jeg ville sette meg selv og mine barn på ventelisten hans. Hun smilte og svarte: «Ja, alle pasientene vil til Erik etter at de har vært hos ham.»
Jeg er selv helsepersonell og er spesielt opptatt av fagetikk, pasientsikkerhet og god ivaretakelse av pasienter.
Sole Haugsbø er, etter min oppfatning, faglig meget oppdatert. Slik en fastlege bør være, er han godt orientert vedrørende et bredt spekter av ulike somatiske tilstander, han er dyktig på medisinering og har også psykofarmakologisk kunnskap. Samlet setter dette ham i stand til å favne om komplekse og sammensatte tilstander, se mønstre, abstrahere, gjøre gode differensialdiagnostiske vurderinger og ta høyde for medikamentelle interaksjoner.
Min forståelse er at han ser mennesket i et helhetlig perspektiv, at psyke og soma ikke er adskilte enheter, men henger sammen. Dette innebærer at han også har god kunnskap om ulike psykologiske tilstander.
Videre har Sole Haugsbø god systemforståelse. Han tar gjerne en ekstra telefon for å konferere med andre spesialister og viderehenviser hurtig ved behov.
Både spesialisthelsetjenesten og dagens medisin har sine begrensninger. En dyktig fastlege må, på bakgrunn av faglige vurderinger, også kunne sette grenser og si nei. Dette innebærer at en fastlege aldri vil kunne gjøre samtlige pasienter til lags, ikke alle ens pasienter vil være like fornøyde.
Slik jeg ser det, besitter Sole Haugsbø menneskelige kvaliteter som gjør ham særlig egnet som lege. Hans ro, trygghet og empatiske vesen bidrar til at han møter deg som et menneske. Han lytter, han tar deg på alvor.
Sole Haugsbø responderer hurtig, hans pasientoppfølging er fortreffelig. Heldige er jeg og mine som har Sole Haugsbø som fastlege.
Mange ulike perspektiver på Haugsbø ser jeg. Han fremstår dyktig hva gjelder enkle ting, men når saker har flere bestanddeler virker det som om at det ikke er like greit. Han er en hyggelig fyr for all del, men om du trenger mer enn allergipiller, blodtrykkstest eller blodprøve anbefaler jeg deg å se etter en annen lege.
Dr.Haugsbø er den første fastlegen som tar meg på alvor, uansett plager. Han fremstår kunnskapsrik og empatisk. Virker aldri som han har dårlig tid, og han er alltid presis. Enkelt å få time i klinikk og han svarer raskt på digital konsultasjon.
10/10 fra meg!
Hatt Erik som fastlege for meg og to barn i 4 år nå og jeg har aldri før hatt en bedre fastlege! Er helt fantastisk på oppfølging, bryr seg, tar ting på alvor og man føler seg både sett og hørt.
Vis flere...